Tasmaaniast Gold Coasti: essa päev

11. Jaanuaril, 2016:

Tunnen ennast nagu 8ndas klassis kui raamatukokku olid jälle raamatud viimata ja käisin aasta lõpus mööda seina ääri ja kartsin et raamatukogutädi hakkab üle kooli lõugama. Miks? Sest mingi 40 blogi on kirjutamata ja mida rohkem aeg edasi läheb, seda rohkem neid kirjutamata lugusid koguneb ja seda kurvem pärast on.

Aga ma hakkan kuskilt otsast pihta. Ja kuna neid lugusid on palju, siis ma arvan et ma hakkan kirjutama neid suvalises järjekorras – alustades nendest mis tunduvad lihtsamad ja saab kiiremini tehtud ja lõpetades keerulistematega. 

Aga alustame siis algusest.

Heihoo heihoo sõberid!

Laupäeval jõudis siis lõpuks kätte päev kui meie suvine seiklus idarannikule algas! Maiksul on nimelt neli kuud koolivaheaega, mida oleks kindlasti sobilik töötamiseks ära kasutada, et ka järgmine aasta rahulikult õppimisele keskenduda saaks. Kuna Launcestonis väga mingi paadi/laeva tööstust ei ole ja.. noh ookeani ja randa ja püsivat sooja ka ei ole, siis tundus loogiline minna kuhugi kus on ja teha sellest suvest üks väikene.. ee pikale veninud suvepuhkus (sest töötamine on kooliga võrreldes puhkus haha).

Praeguse seisuga oleme välja valinud Gold Coasti ja laupäeval hakkasimegi siis vaikselt sinnapoole sõitma. Teoorias on Maiksul seal üks tööpakkumine ka välja räägitud aga praktikas me tegelt veel ei tea kas see päriselt ka olemas on. Elukohta meil veel ei ole, aga sellest pole midagi, küll midagi välja mõtleme :)

2015-10-17 17.46.36

Reedel enne ärasõitu tegime veel Jane ja Duncsi linnakodus väiksed söögid-joogid. Karmen, John ja nende väike printsess Lilly olid ka. Tore tsill oli :) Oma Launcestoni kodu andsime juba nädala sees ära, kui tagasi tuleme, peame uue koha võtma. Mis on tegelt okei, sest see maja oli vääääga külm talvel.

Laupäeval veetsime siis suht terve päeva praami peal. Õnneks nad on selle olemise seal praami peal vahepeal veits viisakamaks teinud ja kannatab täitsa sõita nüüd. Vanasti ei olnud seal üldse istumise ega astumise ruumi, koguaeg sai kellegi käest mingite reeglite rikkumise eest riielda ja üldse ebameeldiv oli olla seal. Nüüd asjal hoopis teine nägu :)

Kohe esimesel õhtul sõitsime 200km Melbournest mööda rannikut Sydney poole. Esialgne plaan oli küll üheks ööks Melbourne’i jääda (sõberid isegi kutsusid külla oioioi!), aga Maiks arvas et oleks hea kohe esimesel õhtul mingi jupp ära sõita, siis ei lähe teised päevad nii pikaks. Mõeldud-tehtud, sõitsimegi 200km kaugusel asuvasse Rosedale’i ja jäime sinna ööseks kämpama. Kes veel ei tea, siis meie kämpamine näeb välja nii, et ööseks teeme endale auto tahaosasse voodi.. väga palju selleks asju liigutama ei pea, sest meil on hullud süsteemid välja aretatud. Panen millalgi pilte ka :) Autos magamine on übermõnna, meil tekib nagu täitsa suur voodi sinna taha ja hea turvaline on ka.

Nüüd ongi siis meie suvesekelduse teine päev! Sõidame Rosedale’ist ida poole (ja ühel hetkel ületame osariigi piiri ja keerame põhja). Kindel veel ei ole kuhu täna välja sõidame, aga proovime mingi 350-450km ära sõita ja siis vaadata mingi toreda kämpamise. Oleme arvestanud umbes nii, et kui iga päev 4-5 tundi sõita, siis jääb veel oma 10 tundi koha peal hängimise aega :)

Kokku sõidame umbes 2500-3000km. Vahemaa on tegelt küll umbes 2100km aga kuna teeme mõned kõrvalepõiked ka, siis võib arvestada nõks rohkemaga :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s