ah kellel seda lund vaja on

Jõulud möödusid meil väga hubaselt. Tegime siis ohtralt piparkooke, õppisime ka ise glögi valmistama, kuulasime jõulumuusikat ja olime niisama toredad. Piparkooke kõik inimesed kiitsid taevani ja pole kunagi näinud kedagi neid nii kiiresti hävitamas ja glögi tuli lihtsalt täitsa-lõpp-kui-hea! Seda jõime ikka nädala aega järjest iga õhtu. Kurb oli aint see, et see krt maitses nii hästi, et täiesti edukalt võis ennast sellest täiesti suvalisel momendil veits svipsi juua.

Adelaide’i lähedal mägedes on ka üks väike külake nimega Lobethal, mis jõulude puhul eriti hullult tuledesse ehitakse ja kus iga õhtu hull jõulutrall lahti läheb. Täitsa huvitav elamus oli see, mõni inimene paneb vist lihtsalt oma kuupalga elektriarve alla magama.

Mõni päev enne jõule käisime ühel oma Saksa sõbrannal külas. Neiu on ühe kohaliku pere juures lapsehoidja ja kuna pere otsustas nüüd laste suvevaheajaks Hawaiile minna, siis sõbranna tegi kodus väikese ‘peo’. Kui ta mulle varem koguaeg rääkis, et ta ei tahagi minna kuhugi mujale tööle ega väga ringi reisida, sest tal on siin nii luksuslik elu, siis ma ei võtnud seda kunagi liiga tõsiselt. Nüüd, kui ma seal majas, kus ta elab, ära olen käinud, siis no…. ausõna, ma näen unes ka seda maja. See on selline Eesti keskmise mõisa suurune maja, mida põhimõtteliselt ümbritsebterve botaanikaaed ja esiväravast majani sõit kestab ikka nii mõnedki minutid. Ma täiesti ausalt arvan, et Eestis ei ela MITTE KEEGI sellises majas. Jah, usun et selliseid maju on, aga mitte eraomanduses ja ühepereelamutena. Pigem mingi megasuur külalistemaja vms. Majas on siis 7 vannituba (ja need on lihtsalt vannitoad, wc’d on veel eraldi), kokku mingi 12-13 vist, magamistuba mingi eee… 8 vähemalt minu mälu järgi; elutube, piljardiruume, baariruume ja muid tsillimisalasid on kokku vähemalt mingi 7-8. Suur bassein koos mullivanniga (kusjuures mullivann on sama suur kui mingil ‘vaesemal’ rikkal terve bassein). Maja ise on selline täielik mansioni-stiilis ehitis, jõhkralt suurte sammaste ja esitrepiga. No reaalselt, ma arvan et nendel vanematel on ikka tükk tegemist et oma lapsed sealt majast üles leida.

Jõululaupäeval oli meil kõigepealt kodus väike istumine, millest võtsid osa ka mõned sõbrad. Sõime Eestipärast õhtusööki – verivorsti, seapraadi, hapukapsast, ahjukartuleid. Tegime isegi singirulle ja täidetud mune :) ja kartulisalatit. Pärast õhtusööki tegime väikse kinkide üleandmise :) Hiljem liikusime edasi ühe sõbranna juurde, kus oli juba suurem seltskond jookidega tähistamas. Tegime jälle ohtra koguse hõõgveini ja võtsime oma piparkoogid ka kaasa :) Tore oli!

25ndal ja 26ndal olid meil üliaktiivsed… eeem lebopäevad. Ehk siis väga aktiivselt tegime mitte midagi! Olime hästi hästi hästi palju rannas ja sõime ja jõime ja ujusime ja snorgeldasime olime lihtsalt väga lõõgastunud. Nii, et Maiksu sünnipäev möödus meil korralikult tähistades, st. mitte midagi tehes :)  Ma arvan et siinsel juhul ütleb küll üks pilt rohkem kui tuhat sõna.

2013-12-24-25-26 Christmas Events

4 thoughts on “ah kellel seda lund vaja on

 1. Inks says:

  jah, ega teie seal sellest lumest puudust ei tunneaga meil siin………..pori, pime, märg. enamus päevi peavad lambid päevad läbi põlema. õhtul märkad et päeva vist ei olnudki. lumi oma valguse ja säraga to viitsib.oks veidi rõõmsamat olemist. aga noh, midapole seda pole. Pange meile ikka rohkem päikese pilte vaatamiseks ja elu ongi lill.
  ilusat aastavahetust ja ära taha sellist irmsuurt maja- no kes seda koristada viitsib!?

  • elkspelks says:

   Emake kallike, selliste majade koristamiseks on olemas eraldi inimesed! TÄpselt nagu neil on ka täiskohaga aednik, sest seda tööd mis seal aias on, ei jõuaks mitte keegi mitte kunagi ära teha! Kujuta ise ette kui Pärna esivärav oleks umbes eee.. staadioni tagumises otsas? :D

   Aga muidu, ega ma väga ei tahagi sellist maja, lihtsalt täiesti kummitama jäi, justkui nagu kehaväline kogemus või midagi muud täiesti utoopilist! :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s