Novembrikuus kõik on tuus

Nüüd on Maiksul hakanud natule rohkem aega tekkima ja ilmad on ka superilusaks läinud, nii et nüüd oleme linnas taidlemise asemel looduslapsed jälle! Oh kohe hea on olla kui linnast välja saab.. lihtsalt juba see autoga maanteel olemise tunne – vabadus! Paar korda oleme käinud surfamas ja snorgeldamas, lisaks veel niisama rannas ilulemas.

Adelaides on see täitsa tore, et võrreldes põhjapoolsemate osadega, on siin suvel täitsa kaua valge (Eestis olijad nüüd naeravad selle peale) – kuni poole üheksani lausa! See tähendab seda et kui mul kell neli tööpäev lõppeb, saab veel täitsa vabalt midagi teha! :) Nii olemegi käinud näiteks pärast tööpäeva veel surfamas või snorgeldamas. Esimene surfamine läks meil ikka suht aia taha, väljas oli ikka päris tormine ilm ja vesi ka megakülm. Nagu korralikud turistid kunagi, paneme me ju ilma kalipsodeta ka! (mitte enam kauaks :D) Aga pisiku saime jälle sisse ja nüüd elevust kui palju :)

Ühel teisel tööjärgsel päeval käisime Noarlungas snorgeldamas. Ei ole küll teab mis ‘maailmakuulus reef’, aga reef sellegipoolest ja uudistada on nii mõndagi. Lisaks sellele on see nii ägedalt kalda lähedal, saab põhimõtteliselt mööda silda riifini kõndida ja sealt lihtsalt sulps vette karata. Kalu ja värke ikka on, nii et täitsa tore elamus :)

Vahepeal tegime kodus väikse mereanniõhtusöögi – no võiks küll lõpmatuseni süüa seda stuffi. Nomnomnomnomnom. NOM.

1451471_709229492421024_500009084_n
Paar nädalat tagasi käisime natuke oma uut autot katsetamas – ei ole küll päris 4WD see masin meil (pigem AWD), aga natuke ikka jaksab mütata ka. Leidsime ühe ranna, kus ülevalt mäe otsast tuleb suht lühikese maaga tuleb tee alla randa – vaated olid megailusad ja no kängurusid oli rohkem kui näpuga näidata jõudsime. Nägime reaalselt selle ka ära kuidas väike känguru emale kukrusse ronib – no nii sujuvana ma seda küll ette ei kujutanud kui see reaalsuses oli! Täiesti uskumatu vaatepilt..

IMG_5967

IMG_5973
Samal päeval leidsime ka uue ja uhke ranna nimega Second Valley. Esialgu tundus küll selline väike lihtne laheke, aga pärast mõningast seiklemist lõpetasime hoopis mingite päris kõrgete kaljude otsas, kust avanes täitsa tore vaade helesinisele veele ja kaljude otsast alla ookeani sulpsavatele inimhingedele. Üks hülgeke andis ka rahus minna ja.. no enam paremaks minna ei saanud.

2013-11-15-18 Adelaide, Blowhole Beach, Second Valley, Aldinga Beach
Päeva lõpetuseks leidsime veel ranna, kus saab autoga sõitu (mis  minu jaoks on ikka täielik turn-on, no ei ole paremat kohta autosõiduks olemas!). Muidugi suutsime seal kuidagi politsei tähelepanu äratada, kes tuli meid kiiruse ületamise eest noomima. Aga õnneks selle noomitusega asi piirduski ainult.

IMG_6012
Eelmisel nädalal hakkasime vaikselt mõtlema, et tahaks ikka vähe asjalikumalt surfata ja sebisime buddy Pauli, et läheks koos ühel hommikul kuhugi lainetesse müttama. Kui siis järeldusele jõudsime, et varahommikul on kõige paremad lained ja et kõige parem rand Adelaidest u 100km kaugusel, seega – kõige lihtsam oleks kohapeal telkida :) Mõeldud-mõeldud, ajasime kamba kokku (noh, et telkimine ka ägedam oleks) ja sõitsimegi alla lõunasse Waitpinga Campgroundile. Kokku saime umbes 15 inimest ja oli ikka täitsa tore õhtu. Meie võlusime auto jälle liikuv-voodiks ja kõik oli nagu ennevanasti, kui need kaks Eestimaist rändurit veel vabade hingedena Austraalia metsikuid radu tallasid. good old times indeed.

Järgmisel hommikul magasime veits sisse, aga noooooooo.. mis sellest! Sõitsime siis veits kaugemale algajatele sobivamasse randa ja surfamine võiski alata! No enam paremat randa algajana tahta ei oleks osanud, white waterit väga pikalt ja laine murdub ikka väga mitmes järgus. Üle kolme tunni müttasime seal.. tulemuseks – üliväsinud kehad, soolase vee üledoos, jõhkralt ära põlenud näod ja väga väga väga väga väga rahulolevad hinged! TORE!

Aga ega sellega ei saanud siis me päev lõppeda – edasi kulgesime jälle Second Valleysse, kus siis erinevad inimesed erinevaid seiklusi-sekeldusi sooritasid. Vigurhüpped kaljudelt, snorgeldamine koopasuudmetes (no ei julgend sisse minna), päris-päris koopasukeldumine, niisama õlunaadi nautlemine jne. Selle eelviimase kohta panen lõppu video ka.. natuke raske aru saada sealt mis toimub, aga loodan et midagi ikka jagate ära..

IMG_6100

1464735_10152099495407938_345460368_n

1459249_10152099495482938_473612079_n

1454955_10152099495267938_1688621006_n

Õhtul tulime meile ja tegime väikse filmimaratoni. Couchsurferid olid meil ka, nii et rahvast rohkem kui tube :) No meeldib vahel harva selline segasummasuvila. Järgmisel päeval käisime veel kalal ja kui ilm kehvaks keeras, tegime meil jälle lebolaagri – madratsid maha, filmid peale ja Indiast söögikütet ka karbiga kaasa :)

Õhtuti olen päris palju jalutamas käinud.. tore on õues. hängida. mängida.

2 thoughts on “Novembrikuus kõik on tuus

 1. elkspelks says:

  Sellepärast et äää.. need on tegelt enamasti kalipsod millega ujume, sest

  1) Põhjapool olid meduusid ja need teevad muidu suraki-suraki
  2) Kui siin ikka kauem kui 5 minutit surfata, snorgeldada tahad, siis on vesi selleks nats liiga külm
  3) Surfates hõõrud muidu keha/rinna nii ära, et pärast on valus kasvõi magada :)

  Aga jaa, minu jaoks põhiline põhjus siin lõunas on ikkagi see et kalipsoga on paaaaaaaaaaaaalju soojem!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s