Põhja territoorium

Oleme oma rännakutega jõudnud nüüdseks Darwinisse. Joome hetkel väljas rõdu peal õlut ja teeme piipu. Täiesti uskumatu on ikka see, et kell on 8 õhtul ja meil on ikka 28 kraadi sooja. Minu jaoks ongi kõige müstilisem see, et kui päeval on mingi 32-33 kraadi, siis õhtuks langeb see heal juhul ainult 4-5 kraadi ja ööseks mingi 7-8 kraadi. Keset ööd 25 kraadi – see on ju päris palav.

Lend siia läks normaalselt, mul ei olegi midagi lendamise vastu, kui lend kestab mingi 2-3 tundi, saabki mõnusa lugemise pausi. Darwin on muide Queenslandi ajast pool tundi ees, nii et nüüd on meil Eestiga ajavahe hoopis 6 ja pool tundi. Naljakas, kuidas vahepeal võib ajavahe olla lausa 10 tundi ja nüüd ainult kuus ja pool.

Darwinis ja Northern Territoryl üldse on muide palju rohkem aborigeene, kui mujal Austraalias. Isegi tänavapildis on see kohe märgatav. Kui lennujaamast linna sõitsime, nägime ühte vanemat naist ja meest poolpaljalt ja paljajalu lihtsalt autotee ääres maas istumas. Nägid natuke räsitud välja teised.

Homme läheme avastame linna.. seda muidugi juhul, kui liiga palav ei ole.

One thought on “Põhja territoorium

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s