Elu on pesapunumine!

Viimati elasime siis Alexi ja Meliga Greenhill Roadil, kus rentisime tuba. Oli tore aeg ja väga toredad korterikaaslased aga lõpuks sai kellegi teise kodus elamisest juba küllalt. Eks ta oligi meil ju algusest peale kokku lepitud kui maksimaalselt kaheksa nädalane vahepeatumine. 

Otsisime, mis me otsisime, kohe üldse ei tahtnud see otsimine meil sujuda. Saime ühe päris hea diiliga juba peaaegu lõpuni välja mindud, aga kahjuks osutus selle maja omaniku isiklik pööning (loe: mõistus) natuke ebareeglipäraseks ja ootamatult kukkus see diil meil viimasel hetkel läbi. Selleks hetkeks olime oma peades juba sinna majja sisse kolinud ja oiiii kui suur oli siis pettumus, kui saime teada, et omanikutädi nupust natuke nikastanud on. Sellest hetkest vajutasime siis koduotsimise gaasipedaali põhja. Peab ütlema, et Adelaides väga head valikut ei ole hooajaväliselt, nii et valida oli meil kas väga uberike möbleeritud kohtade või möbleerimata normaalsete kohtade vahel. Lõpuks sai siis kõiki asjaolusid arvestades valitud möbleerimata maja, kus nüüdseks juba kolmandat nädalat elame.

Maja ise asub kesklinnast umbes 10 minuti autosõidu kaugusel ühel pisikesel tänaval, linnaosas nimega Marleston. Tegemist on ühe poolega paarismajast, mis tegelikult vist alles mõni nädal enne meie sissekolimist valmis sai (ja mis nii mõneski kohas vajab ikka veel putitamist). Plaanilt on maja selline piklik, kus on üks hääääästi pikk koridor… siin kirjelduse juures kiilusin mingi kaks tundi tagasi kinni ja otsustasin et teen hoopis maja plaani. Mõtlesin et teen paintis mingi eriti tagasihoidliku aga leidsin hoopis mingi saidi kus sai väga lihtsalt üpris vahva plaani teha! Nii, et siin ta on, mitte küll päris mõõtkavas ja õigetes värvides (ei viitsinud liiga palju ka panustada ühte jaburasse majaplaani), aga mingi aimduse saab ikka. 

Pilt

Pilt

Ah et küsite, miks meile kolm magamistuba ja kaks vannituba ja kontor ja muu jamps? Eks ikka sellepärast, et teid kõiki kauge maa külalisi vastu võtta! Tegelikult oli nii, et vaatasime kahetoalisi ka (et ikka üks külalistetuba oleks olemas juhuks kui keegi tuleb), aga nende hinnad jäid juba suht samasse kanti kui suurte majade omad ja otsustasime, et lihtsam on võtta suurem maja, üks magamistuba aeg-ajalt rendile anda ja sellega oma maksekoormust vähendada :) Ja Maiksul oli see kontori tingimus viimastel otsingunädalatel ikka väga kindlalt paigas. Nii, et nüüd meil ongi oma magamistuba väikese garderoobi ja eraldi vannitoaga, kaks lisamagamistuba, üks vannituba, üks wc, avatud köök-sööginurk-elutuba, kontor, pesumasinaruum, garaaž, väike taga- ja eesaed ja üks 780 km pikk koridor :P

 Mööbliga oli siis selline lugu, et siin majas meil mitte midagi peale pliidi sees ei olnud. Ei külmkappi, pesumasinat ega ühtegi voodit. Absoluutselt mitte midagi. Nädalakene siblimist ja maja on enamvähem sisustatud, mõned väiksed asjad veel puudu (nagu näiteks öökapid, diivanilaud, korralik telekalaud.. ja teistesse magamistubadesse võiks ka natuke üht-teist juurde sebida). Ostma pidime lõppkokkuvõttes päris palju asju, aga suure osa saime ka tasuta (Maiksu boss põhiliselt, jeii!). Oli küll üpris suuri väljaminekuid, aga päris uskumatu on mõelda, et näiteks suure, rohkem kui 50 tollise teleka saab osta 7 tunni töö eest, pesumasina 11 tunni töö eest ja diivani-külmkapi-voodi-madratsi saab kokku umbes nädala palga eest. Ja saaks veel palju odavamaid, kui ei suudaks mingi nipiga kõikidest kõige kallimaid välja valida :D Ostsime tegelt kõik asjad küll kasutatult, aga väga korralikud ja suht uued. Ning jep, peab taaskord tõdema, et mulle meeldib kui sissetuleku suurus ja toodete-teenuste hinnad omavahel normaalses suhtes on. Näiteks põhimõtteliselt kõik kööginõud ja –tehnika, potid-pannid jne on pärast kahte tööpäeva võimalik täiesti uued osta ja kogu köök ära sisustada :)

Tuli väga segane jutt, aga arvestades, et ma ei ole väga ammu midagi kirjutanud, siis teeme nii, et oleme rõõmsad selle üle, et vähemalt seda segast juttugi lugeda saab, eks?! :) Sest mul on veel plaanis mitu-mitu postitust kirjutada, pilte teha, teile kõigile e-maile saata ja palju muud teha, nii et ma üldse ei jaksa seda kõike üle lugema hakata!

Jääge moodsaks! 

One thought on “Elu on pesapunumine!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s