tööuudiseid

Paar päeva tagasi olin siis rõõmsalt üksi Fishis tööl. Tegin parajasti prepi, väikseid asjakesi, mida siinmail potato scallopiteks kutsutakse, kui ühel heal hetkel läks midagi natuke väga palju valesti ja kukutasin ühe väga lameda väljanägemisega metallist asja fritüüri, mille peale fritüür pahandas ja mind üleni õli täis pritsis. Natuke tuli pisar silma, aga kõige rohkem tuli hoopis eestikeelseid roppusi suhu. Keerasin siis kraani lahti ja tahtsin käe külma vee alla panna. Aga, ennäe imet! KEEGI TROPP (meeldetuletus: ma olin üksi tööl) oli kraanist kuuma vett lasknud ja siis kraani lihtsalt külma peale keeranud aga ei olnud oodanud, et vesi ka külmaks läheks. Lasin siis endale mõnuga sinna kuuma vett ka peale. Üks jäse (halvem käsi) oli täitsa kole ja kõht ka puha põlenud. Üritasin ennast siis igatpidi keerutada seal kraani all ja samal ajal tangidega kõike seda jura fritüürist kätte saada. Väga hästi ei õnnestunud, eriti arvestades, et kraanikausi ja fritüüri vahe on mingi 3 meetrit. Olin igatahes juba väga parajalt leilis. Hakkasin siis väiksest apteegikapikesest seda geeli otsima, mida põletuste puhuks endale peale võiks määrida. Alustuseks suutsin selle kapikese põrandale laiali kukutada. Siis veel natuke ropendada. Siis seal hunnikus tuhnida… kui äkki justkui läbi paksu varahommikuse udu meenus, et KEEGI TROPP  oli eelmisel päeval koristades (ma üksi koristasin seda kappi) geeli minema visanud, sest see oli pool aastat üle realiseerimiskuupäeva. Lõpuks ei jäänud muud üle kui Indiasse (restoran) helistada ja öelda, et ma väga tahaks, et keegi mulle kalapoodi külla tuleks, sest kangesti on tarvidus apoteekasse ravumi järgi minna. Mille peale terve India (riik) läks vist sabinasse ja nad kohe üldse ei suutnud ära otsustada, mida tegema peaks. Esialgse info järgi pidi keegi kibekiirelt tulema ja mu olukorda leevendama. Järgmisest telefonikõnest selgus, et nii kibekiirelt ikka ei saa, sest see kes pidi tulema mu olukorda leevendama, oli hoopis kuhugi mujale läinud kellegi teise olukorda leevendama, aga tema asendaja, kes tuli esialgselt tema olukorda leevendama, tuleb nüüd minu olukorda leevendama. Kolmandast telefonikõnest selgus, et minust oleks arukas nüüd ilusti kassast suuremad rahatähed välja võtta ja pood kus-seda-ja-teist jätta ja apteeki minna. Nii toimisingi. Hiljem tahtis veel natuke nutt peale tulla, aga õnneks olin vapper väike tüdruk ja ainult ropendasin.

Selle jutu pühendan sünnipäevaks oma armsale sõbrale Annile, kellel loodetavasti on mõlemad käed alles!

18 thoughts on “tööuudiseid

 1. anni says:

  Põletused on pahad-pahad, kahju, et nii läks!
  Aga see on siiski täitsa Elinale omane lugu. Tervitused Sulle ja meenutan ikka heaga stigmat ja kalapulkade praadimist ;D (at the same night)

  • elkspelks says:

   oli see alles öö! tegelikult ma pean ütlema, et ma olin selle täitsa unustanud :D aga tõesti, võib märgata mõningaid paralleele!

 2. marje&co says:

  Kuidas põletused paranevad?
  Millegipärast on nii, et ma ainult küsin, a sa peaaegu kunagi ei vasta mu küssadele.

  • elkspelks says:

   Kuule ma ikka aeg-ajalt vastan, aga kuna sa kunagi pole märku andnud, et sa neid lugemas käid (st kunagi pole rohkem mdagi vastu öelnud), siis ühel hetkel natuke loobusin vastamast :D Põletused paranevad aeglaselt, hakkavad pruuniks tõmbuma vaikselt..

   Ja lõuaraksudega on nii nagu on… ise teevad seda, ma pole midagi teinud. ja kõik on siiamaani veel paigas :)

 3. marje&co says:

  Kuule, jah, ja need jubedad lõuaraksud- kas need on ikka õiged asjad? Kas kõik jääb ikka paika, kui sa seda teed?

  • elkspelks says:

   muidu on ju maitseaine.. eesti keeli. aga mujal maailmas (inglise keeles nt ja indias endas ka) on karrid kõik neeed nende kastmed. Üldnimetus kõikdie nende tikka masalade, vindaloode, kormade jne kohta on karri :)

 4. marje&co says:

  ok, kui siia jõuad, ehk me saame ka neid maitsta. ja mis vastustesse puutub, siis mina küsisin 21,01 sina vastasid 27,01- olin juba kõik lootused kaotanud ja ei läinud enam vanale lehele. OK?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s