Uksekell heliseb.. !

Paar päeva tagasi oli mul nii igav, et ma joonistasin lausa sellise kõvera, mis siis näitas statistikat selle kohta, kui palju meil külalisi on käinud :D Kahjuks kadus see paber mul kuhugi ära.. tõenäoliselt oli see liiga ilus et niisama vedeleda ja keegi tahtis seda endale :D

Aga külalistest räägiks siis. Juba umbes nädalapäevad pärast Omareni lahkumist tulid meile külla MEIE PÄRIS ESIMESED COUCHSURFERID!! Ise oleme ju surfanud küll teiste inimeste sohvasid, lõpuks otsustasime, et on aeg oma karmavõlga tagasi maksma hakata. Kohe kui oma profiili nii ära seadistasin, et meie juures vaba sohvat näitab, hakkasin saama meeletutes kogustes kirju.. või noh, keskmiselt umbes 4-5 päevas. Nendest kõigist tuleb siis nö.. terad sõkaldest eemaldada.. kui teid huvitab, siis teinekord võin rääkida, mille alusel me inimesi valime jne.. ja mille alusel tavaliselt valitakse.. ja üldse, millest iganes soovite :)

Igatahes, meie esimesteks külalisteks osutusid kaks Saksa tüdrukut – Ida ja Valerie. Nemad olid veel natuke rohelised couchsurferid, ainult mõned korrad surfanud ja mitte kunagi kedagi päriselt hostinud. Ja noh, nad olid natuke üldisemalt ka veits rohelised alles.. reisimises ja kõiges.. otse keskkoolist siia tulnud ja natuke eksinud ja natuke pea laiali otsas :) Aga nad olid väga toredad vestluspartnerid ja väga viisakad tüdrukud! Kõik oli väga väga väga väga tore :) Aga et ikka natuke nalja ka saaks ja päris igavaks ära ei kisuks, siis üks neist tüdrukutest mõtles, et ilgelt lahe oleks pesu väel mööda korterit ringi patseerida. See oli naaaaatuke, ainult naaaatuke naljakas. Eriti arvestades seda, et ta oli ikka väga heas vormis ja ta ise terve päev hullult tsekkas ennast koguaeg (siukseid asju lihtsalt paned tähele, sest mul on üks tuttav, kes teeb seda iga jumala päev, iga teine minut!) Ja noh, kes mina nüüd olen, et öelda, et ole hea pane natuke püksikest ka jalga endale ja pluusikest ka selga endale. Nii ta siis siin kulges :)

Meie järgmised külalised olid Tine ja Connor – nemad on abielupaar, meist 1-2 aastat vanemad, kutt on AMEERIKAMAALT ja pihv on Belgiast. Kuna pihv on aga palju aega oma kalli abikaasa seltsis veetnud, siis võib öelda, et nad on ameeriklased. Nemad ei olnud üldse rohelised, teadsid igast asju ja põnevaid lugusid. Käisime nendega natuke linnas ka patseerimas.. meil on siin üks selline jalutusrada, mõned kilomeetrid pikk ja seal on tore kulgeda :) Aga-aga-aga, kuigi, kui nendega üleüldiselt “maailma-asjust” rääkida, siis tundub, et on täitsa targad inimesed.. ja mõtlesin juba, et vahi, ei olegi selline ameerikalik “meieolememaailmanabad”.. ikka on hea meel mul selliseid Ameeriklasi kohata! Eriti arvestades, et nad ise sinna mitte midagi parata ei saa, kui nad sellises suhtumises üles kasvatatakse. Aga noh, siis tuli ikka välja, et natuke ignorantsed olid nad muu maailma osas küll..

– Esiteks ütlesid nad mulle jutu käigus, et tõenäoliselt ma ei saa Ameerika filmide naljadest aru, sest ma ei ole Ameerikas elanud, seega ei mõista kohalikku, politiikat, kõiki neid nalju suurkorporatsioonide pihta jne. Mul nagu tekkis küsimus, et mille kuradi pärast siis üldse neid filme väljaspool Ameerikat müüakse, kui me keegi neist aru ei saa?!

– Teiseks nad ütlesid mulle täiesti lampi, et kahju, et ma ei tea kes Chuck Norris on, et tema olevat siuke mees, kes mängis ühes filmis (!!!) ja kelle kohta on internetis väga palju nalju (!!!!). Ei kallid sõbrad, pean teid kurvastama, ma ei suutnud oma suud siinkohal kinni hoida ja lihtsalt pidin vaikselt vahele torkama, et OH TEATE LAHEDAT ASJA!?!?!?!?! Meil on Eestis telekad ja arvutid ja mõnikord isegi internet!!!

– Kolmandaks. Uudistes näitas korra vilksamisi Obamat ja ma ütlesin umbes midagi sellist: “miks ta nii naljakalt kõnnib?”. Ja mida on sellises olukorras ühel ameeriklasel ikka muud öelda, kui et “oh, sa oleks pidanud George Bushi nägema”. Ma olin selle avalduse tagamõttest (et ma ei tea kes on Bush) nii rabatud, et ma ütlesin lihtsalt “MIDA???”, mille peale sain vastuseks, et vaata jaaa, meil oli enne üks teine president, kelle nimi oli George Bush.. ma lihtsalt ei osanudki mitte midagi teha, kui inimene siiralt vaatab sulle silma ja mõtleb, et ta peab harima sind milleski täiesti ennekuulmatus.

Ja noh selle tipuks oli muidugi see, et telkust näitas kuidas Maailma Kuningas Obama ise meil siin külas käis. Noh, mitte meil.. aga Canberras ja Darwinis ja nii. Ja siis ta pidas ühe ilmatuma mõnusa 28-minutilise kõne, mis sisaldas endas selliseid väljendeid nagu “us as the leaders of the world” (Meie kui maailma juhid/liidrid) ja “Australia and America helped to bring out the world from it’s economic crisis” (Austraalia ja Ameerika aitasid muu maailma majanduskriisist välja) jnejnejne. Mul ei olegi Obama vastu mitte midagi.. ta on täitsa tore sell, aga see üleüldine suhtumine.. mis aegajalt väga paljudes ameeriklastes välja lööb.. see on lihtsalt kurb. Ja põhiline on see, et minu arust – kuna nad on sellises keskkonnas üles kasvanud, siis neis kõigis on kasvõi killuke seda olemas. Isegi need ameeriklased, kellega oleme rääkinud sellest ja kes ütlevad, et nad saavad aru küll, et see on tobe suhtumine (ma ei mõtle aint seda Maailma Kuninga suhtumist vaid ka seda, et muu maailma osas ollakse natuke ignorantsed ja arvatakse, et kõik ülejäänud inimesed vajavad natuke valgustamist, kuna nad ei tea ju mitte midagi!), siis ikkagi mingil hetkel panevad nad siukseid pirne maha, et aint vaata ja imesta!

Ja kõik te kes te nüüd tahate kommenteerida, et AGA MUL ON ÜKS AMEERIKA SÕBER… ! Mul on ka. Ta on päris normaalne vandersell. Kõik ei olegi ühe puuga löödud.

Aga üldkokkuvõttes olid need kolm intsidenti kokku healjuhul 3 minutit pikad ja ülejäänud 48 tundi oli meil väga lõbus ja tore :) Lihtsalt need kolm minutit olid üpriski märkimisväärsed :)

Ja nüüd meil on väiksed rendipihvid, kellele rentisime oma teise magamistoa.. mis ta siin ikka tühjalt seisab! Saksa-Türgi päritolu Dilek ja ja ja ja ja täitsa Eesti päritolu Kati. Eks me siis varsti vaatame mis lihast pihvid on :)

5 thoughts on “Uksekell heliseb.. !

 1. Märt says:

  Ma oleks pidanud vist suurma korteri ostma, mõnikord oleks päris hea kui mõni näitsik paljalt läbi elutoa jalutaks kui ma diivani peal vedelen. Ausõna, ma kataks kohe silmad kinni…..kui nad koledad oleks.

 2. Märt says:

  Ja naljapärast oleksid sa võinud neile näidata tuhandeid lolle ameeriklasi youtube-is, kus arvatakse et euroopa on riik ja seal räägitakse prantsuse keelt. üllatus peaks olema see kui nad ise 3. oma president nimetada oskavad.

 3. Karin says:

  Su järjejuttu lugedes saan alati kõhutäie naerda ja tuju läheb ka heaks!
  Ma vaatan, et sul on väljamaal kunstianne arenema hakanud:P

 4. marje&co says:

  Mulle jäi asja see külg arusaamatuks, et kas sa siis ikka VALGUSTASID neid Sami “imesid” meie harituse osas või jätsidki lolliks? Issanda loomaaed on ikka päris kirju.Ja ma olen kogu aeg mõelnud, mix mulle on Ameerikasse minek nii vastumeelne- nüüd siis tean.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s