elämä on laiffi indeed

Teräää

Puhkused on nüüdseks puhatud (jei, tervelt 5 päeva kokku :P) ja kirsid ka korjatud. Ma olen paljudest asjadest rääkimata jätnud, nii et püüan veits tasa teha.

Ühel heal päeval käisime kohalikku künkakest avastamas ja sattusime mingile rajale, mis nägi kohati ikka päris Lord of the Rings välja ja lõppes mõnusa tondinahkade koopaga. See oli äge koht ja vaatamata sellele, et seal ei eksisteerinud seda koske, mida vaatama läksime (kuna liiga kuiv oli), oli ikkagi tegemist väga laheda seiklusega. Meiega koos hängisid ühed toredad saksa tüdrukud karavanipargist, kellest on tegelikult meie päris head sõbrad saanud. Sakslased on üldse kuidagi toredasti välja kukkunud. Siin, kaugemalt asjadele vaadates, saab ikka aru, et Eesti ja Saksa kultuuriruum on tegelikult ikka väga sarnane. Eriti nauditavad on need momendid, kus üritad midagi inglise keeles seletada ja kui mingit sõna ei tea, siis lampi proovid eestikeelsega ja nad saavadki aru! Sama on ka nendega: arutavad omavahel saksa keeles kuidas mingi sõna on saksa keeles ja me juba saame aru, sest ka eesti keeles on see sõna suht sama. Nendega on tore ka seepärast, et ka kombed on Eesti ja Saksa inimestel ikka väga sarnased ja täpselt samad asjad jääva meile austraallaste juures mõistmatuks. Nii on meil ikka juba päris mitu saksa sõpra :P

Kirssidest ja tööst ka natuke. Farm, kus töötasime, oli tegelikult väga tore. Farmer oli äärmiselt kena ja sõbralik inimene ja koguaeg oli selline rahulik töömeeleolu. Väga tsill ja mõnus. Väljend „kirsihooaeg“ on tegelikult meie kogemustele tuginedes suht hea nali. Hooaeg kestab parimal juhul kolm nädalat ja isegi selle aja sisse jäävad mõned pausid :D Ainult suuremates farmides kestavad hooajad vähe kauem aga ka seal jäävad tihti sisse pausid kuni uued sordid valmivad. Kirsid oleks väga hea sissetulek, kui tööd oleks pidevalt. Aga kui kunagi ei tea kuidas asi täpselt kulgeb, siis tihtipeale kulubki lõppkokkuvõttes nädalas sama palju raha kui teenid. Eriti kui näiteks auto otsustab üles öelda või hambaarst Eestis on sitta tööd teinud.. ja tööpäevi näiteks vaid kolm nädalas on.

Auto otsustab meil ikka igast nalju teha. Juba oleme vahetanud käigukasti ja bensupumba. Lisaks oli meil korra ka lühis kuskil ja mingi kaitse põles läbi ja ühe korra suri auto lihtsalt kuskil pärapõrgus ära. Ja hambaarsti juures olen mina juba korra käinud. Maksin selle eest 300 dollarit. Ja ühe korra pean veel minema. Ja maksma 1300 dollarit. Valus, kas pole?

Aga tegelikult pole häda midagi, sest meie farmer oli ikka piisavalt tore – andis meile vahel õunte harvendamist teha, kui kirsse polnud. Ja seda ta juba kõigile ei andnud. Lisaks tegi ta endast kõik oleneva, et saaksime tema nõo farmi tööle. Ja lõpuks sebis meile üldse ühe uue asja, mille kohta me kahtlustame, et ta käpp on siin rohkem mängus, kui ta meile öelda tahab.

Karavanipargist ja selle väga kirjust loomaaiast tahaks ka rääkida, aga .. pikk jutt, sitt jutt. Nii et aitab küll tänaseks. Teie hoidke seniks pöialt – oleme praegu teel oma uude ajutisse töökohta, loodame et seal on kõik sama äge kui meie vana hea Mihkli juures :)  Pildid meie rännakust koopasse ja muust jauramisest peaksid ka varsti pildialbumisse ilmuma. Kui keegi viitsib need sinna panna muidugi :P

2 thoughts on “elämä on laiffi indeed

  1. Marje ja teised says:

    Hei, teie seal! Ema ja isa vaatasid täna teie pilte täies mahus ja nad hakkavad Aussi tulema… Tervitused seniks kuni nad saabuvad. Jõulutervitused kõigilt!
    Meie hakkame sülti sööma ja glögi jooma- ülehomme. Kade olen, sest teil on seal soe, meil loll külm talv. Kauneid kuuseta jõule!

  2. anni says:

    jee, siis saate sakslastega wurste ja sauerkrauti õgida ja jõule tähistada, jeeee!

    hmm, peaks vist tondinahad uuesti läbi lugema… sealt jäi mingi mõnus aisting.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s